Forró drót kiemelt PROGRESSZOR

A németek szankcionálnák hazánkat és elvennék a vétójogot

Ezt Németország európai ügyekért felelős minisztere jelentette be.

Anna Lührmann, Németország európai ügyekért felelős minisztere interjút adott az Euronewsnak. Kijelentette: 

Berlin támogatná, hogy elvegyék hazánk vétójogát az Európai Unióban. A zöldpárti tárcavezető Magyarországot tette felelőssé a mostani helyzetért.

Kedden az Általános Ügyek Tanácsában vitáztak a miniszterek, a fő téma az volt, hogy külpolitikai és biztonsági kérdéseknél legyenek-e olyan tagállamok, amelyektől elveszik a vétójogot. 

Mindenképpen fel kellene számolni az egyhangú uniós döntéshozatalt a külpolitikában és a biztonsági ügyeknél is”

– közölte a német politikus, aki szerint 

Magyarország az egyedüli vétójával többször blokkolta már a tanácsi döntéseket”.

Szerinte a hatékonyabb Oroszország-elleni fellépés érdekében mindenképp el kellene venni bizonyos tagállamoktól a vétójogot. Itt hozta fel a politikus hazánkat. 

Németország azt is támogatja, hogy az Európai Bizottság szankciókat javasol Magyarország ellen a jogállamisági eljárásban”

– szögezte le, majd azzal folytatta, hogy ez a lépés más tagországok számára is figyelmeztetés lehet.

mandiner – Pesti Hírek

Ez is érdekelhet

10 bizonyíték az Európai Unió német hitlerizálására

Jónás Levente

Az oroszokkal nem háborúzni kell, hanem üzletelni

Jónás Levente

Kína és Finnország államfőjének találkozója után Kína vízummentességet biztosít Finnországnak

Jónás Levente

Ez a weboldal cookie-kat használ az élmény javítása érdekében. Feltételezzük, hogy ez rendben van, de ha szeretné, leiratkozhat. Elfogadom Bővebben