2003-ban készült ez a független dokumentumfilm, amely a legnagyobb társaságok működését veszi górcső alá. Ám nemcsak a globális, multinacionális minőségük, nemcsak a politikai, pénzhatalmi működésük, hanem a mi életünkre közvetlenül, direkt és indirekt hatások kibocsátóiként is rendhagyó módon elemzi a társaságokat.
A tárgyalt témák közé tartozik az üzleti terv, ahol 1933-ban Smedley Butler tábornok leleplezett egy állítólagos vállalati összeesküvést Franklin D. Roosevelt akkori amerikai elnök ellen; a közbirtokosság tragédiája; Dwight D. Eisenhower figyelmezteti az embereket, hogy óvakodjanak a növekvő katonai-ipari komplexumtól; gazdasági externáliák; a szarvasmarha növekedési hormonról szóló oknyomozó hír elnyomása a Fox leányvállalata, a floridai tampában, a WTVT televízióban, a Monsanto utasítására; a The Coca-Cola Company feltalálása a Fanta üdítőital a náci Németországgal szembeni kereskedelmi embargó miatt; az IBM állítólagos szerepe a náci holokausztban (lásd az IBM és a holokauszt); a 2000. évi Cochabamba-tüntetés, amelyet egy bolíviai önkormányzati vízellátás privatizációja idézett elő; valamint a vállalati társadalmi felelősségvállalás általános témái, a korlátozott felelősség fogalma, a vállalat mint pszichopata és a vállalati személyiségről szóló vita.
Sajátos módon értelmezték ugyanis a jogot akkor, amikor a társaságokat jogi személyiséggel ruházták fel. Ennek nyomán a társaságok viselkedését emberi szempontból megfigyelve, a pszichopatológiás jegyek tömkelege tárul fel. A film
A pszichopátiás céges viselkedésmóddal párhuzamba állított emberi pszichopata jegyek módszertana azóta is kritikák kereszttüzében áll; ilyen jegyek
a más emberek érzéseinek, érzéketlenül figyelmen kívül hagyása, az emberi kapcsolatok fenntartására való képtelenség, az emberi kapcsolatok meggondolatlan figyelmen kívül hagyása, az álnokság (folyamatos hazudozás, hogy megtévesszen haszonszerzés céljából), képtelenség a bűntudat megtapasztalására, valamint a társadalmi normák és a törvények be nem tartása.
A filmben megszólal Noam Chomsky nyelvész, és Michael Moore dokumentumfilmes is.
youtube – Pesti Hírek