hajrá, magyar! kiemelt

Rajongtak a magyarokért Kínában: kiemelkedő eredmények a csengtui „mini olimpián”

Tizenhét éremmel minden idők legjobb Universiade-szereplését produkálta a magyar csapat a Kínában megrendezett Egyetemi Világjátékokon, amely a résztvevők szerint azt a felemelő élményt nyújtotta a sportolóknak, amit egy nyári olimpia már nem képes. Csengtu lenyűgözte a világot, magyar egyetemisták pedig a kínai közönséget.

Nem várt szurkolótáborra találtak odakinn a Kínából a minap hazatérő magyar csapat tagjai a Csengtu 2021-es, vagyis a covid-világjárvány miatt két évvel elhalasztott Egyetemi Világjátékok (EVJ) idei résztvevői.

Az eseményen 161 fős magyar delegáció képviselte hazánkat, melyből 25 hazai egyetem 113 versenyzője alkotta a magyar csapat magvát.

Csengtuban a szervezők egy nyári olimpia színvonalán rendezték meg a hihetetlenül látványos nyitóünnepséget,

amelyet személyesen Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke nyitott meg a Dong’an Lake Sports Park Stadionjában 113 nemzet 6500 egyetemi sportolója előtt.

A megnyitón a magyar zászlót a ritmikus gimnasztikázó Pigniczki Fanni, a Károli Gáspár Református Egyetem – és Ágh György vízilabdázó, a Kodolányi János Egyetem hallgatója vitte. Előbbi a 3 aranyérmet szerző magyar csapat legeredményesebb tagja lett két győzelmével (a ritmikus gimnasztika összetett versenyében és labda kéziszer versenyében nyert), míg utóbbi a végül ezüstérmet szerző férfi vízilabda-csapat tagja volt.

Chengtuban a magyar sportolóknak kínai rajongóik is akadtak szép számmal a lelátókon.

A korábbi helyszíni tapasztalatokkal ellentétben, az EVJ ideje alatt a nagy nyugati tech-óriások Kínában teljes mértékben tiltott közösségi hálózatainak elérhetőségét is „engedték” használni, így a Facebook, Insta és Tik-tok felületekre is özönlöttek a csengtui fotók és videók – elmesélve Kína kevéssé ismert arcát a világnak.

A magyar delegáció is elsősorban ezeken a felületeken kommunikált, érdemes ránézni a mieink összefoglaló videóira, hiszen egyetemi csapatunk 17 megszerzett érmével (3 arany, 8 ezüst 6 bronz) minden idők legeredményesebb magyar szereplését produkálta úgy, hogy ezzel párhuzamosan, Milánóban vívó-világbajnokság, Fukuokában vizes vébé, és számos más sportágban komoly nemzetközi verseny zajlott, amely számos válogatott sportolót „elszippantott” a csengtui játékokról.

A magyar csapat érmesei Csengtuban:

Arany:

Pigniczki Fanni (KRE) – ritmikus gimnasztika – egyéni összetett
Pigniczki Fanni (KRE) – ritmikus gimnasztika – labda
Gőz Roland (WSUF) – judo – -90 kg

Ezüst:

Sportlövészet – női 10m légpuska csapat: Dénes Eszter (MATE), Lovász Dorina (BGE), Bajos Gitta (EDUTUS)
Fábián Sára (NKE) – sportlövészet – női 10 m légpisztoly
Fábián Sára (NKE) – sportlövészet – női 25 m pisztoly
Horváth Gergő (TF) – vívás – férfi kard egyéni
Sebestyén Dalma (SZE) – úszás – női 200 m vegyes
Sebestyén Dalma (SZE) – úszás – női 200 m pillangó
Késely Ajna (BGE) – úszás – női 400 m gyors
vízilabda csapat: Ágh György (KJE), Aranyi Máté (BGE), Baksa Benedek (EKKE), Batizi Benedek (BME), Bóbis Botond (SZTE), Dala Máté Döme (BME), Danka Bendegúz (ELTE), Ekler Bendegúz (TF), Kevi Bendegúz (BME), Mizsei Márton (BME) Nyíri Balázs (PPKE), Sugár Péter (BCE), Szeghalmi Zsombor (DE)

Bronz:

Gyertyás Róza (NKE) – judo – -52 kg
Szabó-Feltóthy Eszter (BME) – úszás – női 200 m hát
Török Gergely (DE) – atlétika – férfi magasugrás
Mátó Sára (PPKE) – atlétika – női 400 m gát
Evezés – férfi könnyűsúlyú kettőpárevezős: Szabó Bence (SZE) – Furkó Kálmán (TF)
Vívás – női párbajtőr csapat: Gnám Tamara (EDUTUS), Kardos Edina (TF), Muhari Eszter (ELTE), Tóth Jázmin (BCE)

mandiner – Pesti Hírek

Ez is érdekelhet

Kiemelkedő eredménnyel végeztek a magyar diákok a természettudományi Olimpián

Jónás Levente

Diákolimpiák: Minden idők legtöbb magyar érme!

Jónás Levente

Nemzetközi Kémiai Diákolimpia: egy arany, három ezüst a magyar diákoknak

Jónás Levente

Ez a weboldal cookie-kat használ az élmény javítása érdekében. Feltételezzük, hogy ez rendben van, de ha szeretné, leiratkozhat. Elfogadom Bővebben