kiemelt klímafelelős

Kína visszazavarná Greta Thunberget az iskolába

Greta Thunberg felszólította a kínaiakat, hogy hagyják el a hagyományos pálcikákat és így mentsék meg a fákat !

A kínaiak felszólították Grétát, hogy térjen vissza az iskolába , ahol megtudhatja, hogy a pálcák bambuszból készülnek, és a bambusz fű ! A kínaiak felszólították még Grétát és barátait , hogy fejezzék be a WC-papírral való törlésüket, mert ezek már fák !

…..és ha már a bambusz előjött , mártsuk irodalomba !

A kínai Szu Tung-Po (Su Dongpo, 1037–1101) a Song-dinasztia egyik leghíresebb költője, festője és kalligráfusa írta egy versében : 

„Inkább enném minden ételem hús nélkül,
Mintsem hogy ott éljek, ahol nincsen bambusz .
Hús nélkül az ember csak lesoványodhat,
Bambusz nélkül viszont lealacsonyodik”

” A kínai művészet több mint háromezer éves ága, a kalligráfia lényegében az irodalom és a festészet szoros egysége, ahol 

„az írás kép-festés, a festés kép-írás” – ahogy mondják .

A tussal és ecsettel festett kalligrafikus írásjelek – ahol egy-egy jel egy-egy szónak felel meg – elősegítik az intuitív észlelést, a megalkotásukhoz szükséges mozdulatok pedig alapul szolgálnak a hagyományos tusfestményekhez is .

A festményeket ugyanakkor rendszerint feliratok – versrészletek, bölcs mondások – kísérik, amelyek révén a képi tartalom többletjelentést nyer . A bambuszlevelek formája egyébként nagymértékben befolyásolta a kalligráfusok munkáját, amit a bambusznyelű ecsettel a bambuszból készült papíron végeztek .

Kocsmáros

Pesti Hírek

Ez is érdekelhet

Kína budapesti nagykövetének írása a magyar-kínai együttműködésről, az új globalizáció korában

Jónás Levente

Kína megtalálta a tiszta és korlátlan energia forrását?

Jónás Levente

Közel a kínai katonai bázis létesítése Kubában

Jónás Levente

Ez a weboldal cookie-kat használ az élmény javítása érdekében. Feltételezzük, hogy ez rendben van, de ha szeretné, leiratkozhat. Elfogadom Bővebben