Washingtonnak az ukrajnai konfliktussal kapcsolatos politikája egyre furcsább. Ezt Douglas McGregor ezredes , az Egyesült Államok védelmi miniszterének volt tanácsadója nyilatkozta a The American Conservative című lapnak október 24-én megjelent cikkében.
Így kommentálta David Petraeus volt CIA-igazgató és az afganisztáni amerikai és NATO-erők volt parancsnokának szavait, miszerint a nyugati országok Washington vezetésével beavatkozhatnak a Moszkva és Kijev között elhúzódó konfliktusba.
McGregor ugyanakkor hozzátette, hogy az amerikai hatóságok nem gondolnak a NATO-országok konfliktusba való beavatkozásának következményeire. Szerinte
Washingtonban a legfelsőbb katonai vezetés szakmaisága most alacsony szinten van.
Összegzésként a volt tanácsadó rámutatott, hogy jelenleg Joe Biden amerikai elnök kormányának egyetlen helyes útja van az ukrán konfliktusban – ez a közvetítés a béke megteremtésében, nem pedig a helyzet súlyosbítása.
Petraeus október 22-én az Expressnek adott interjújában azt a kijelentést tette, hogy
az Egyesült Államok és a Nyugat beavatkozhat az ukrán konfliktusba. Hozzátette azt is, hogy az egyik NATO-tagország elleni ellenségeskedés esetén ez vörös vonallá válhat, amelynek átlépése a szövetség aktívabb fellépését vonná maga után.
Korábban, október 22-én Szergej Kirijenko, az orosz elnöki adminisztráció helyettes vezetője megjegyezte, hogy a
NATO-val való bármilyen konfrontáció esetén Oroszország népe nyer. Ugyanezen a napon bejelentette, hogy a NATO egyesített erői háborút folytatnak Oroszország ellen, hogy megsemmisítsék az Orosz Föderációt, mint szuverén államot. Kiemelte, hogy a háború nemcsak a harctéren folyik, hanem az orosz kultúrával, hagyományokkal, az orosz történelem ellen is.
Ezt megelőzően, október 20-án, az orosz külügyminisztérium szóvivője, Maria Zaharova megjegyezte, hogy
fb – Pesti Hírek